LRW0805WJ10NGG001E
Part Number:
LRW0805WJ10NGG001E
Description:
FIXED IND 10NH 600MA 80 MOHM SMD
Current Rating (Amps) :
600 mA
DC Resistance (DCR) :
80mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
4.8GHz
Height - Seated (Max) :
0.055" (1.40mm)
Inductance :
10 nH
Inductance Frequency - Test :
150 MHz
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Q @ Freq :
60 @ 500MHz
Size / Dimension :
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance :
±5%