LRW0603WJ8N7GG001E
Part Number:
LRW0603WJ8N7GG001E
Description:
FIXED IND 8.7NH 700MA 120MOHM SM
Current Rating (Amps) :
700 mA
DC Resistance (DCR) :
120mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
23GHz
Height - Seated (Max) :
0.049" (1.25mm)
Inductance :
8.7 nH
Inductance Frequency - Test :
250 MHz
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Q @ Freq :
30 @ 250MHz
Size / Dimension :
0.063" L x 0.041" W (1.60mm x 1.05mm)
Tolerance :
±5%