LRC0603CK5N6GV001T
Part Number:
LRC0603CK5N6GV001T
Description:
FIXED IND 5.6NH 300MA 300MOHM SM
Current Rating (Amps) :
300 mA
DC Resistance (DCR) :
300mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
4.6GHz
Height - Seated (Max) :
0.037" (0.95mm)
Inductance :
5.6 nH
Inductance Frequency - Test :
100 MHz
Operating Temperature :
-55°C ~ 100°C
Q @ Freq :
8 @ 100MHz
Size / Dimension :
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance :
±10%