B82559A5103A033
Manufacturer:
EPCOS (TDK)
Part Number:
B82559A5103A033
Category:
Fixed Inductors
Description:
ERU33 PTH FLAT WIRE INDUCTOR 10.
In Stock:
25
Manufacturer :
EPCOS (TDK)
Category :
Fixed Inductors
Current - Saturation (Isat) :
36A
Current Rating (Amps) :
46 A
DC Resistance (DCR) :
1.2mOhm
Features :
Frequency - Self Resonant :
Height - Seated (Max) :
0.606" (15.40mm)
Inductance :
10 µH
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Material - Core :
Ferrite
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
-40°C ~ 150°C
Package / Case :
Nonstandard
Product Status :
Active
Q @ Freq :
Ratings :
AEC-Q200
Shielding :
Shielded
Size / Dimension :
1.299" L x 1.154" W (33.00mm x 29.30mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±12%