CDRH8D38NP-680NC
Part Number:
CDRH8D38NP-680NC
Description:
FIXED IND 68UH 1.08A 290MOHM SMD
In Stock:
53
Current - Saturation (Isat) :
1.3A
Current Rating (Amps) :
1.08 A
DC Resistance (DCR) :
290mOhm Max
Height - Seated (Max) :
0.157" (4.00mm)
Inductance :
68 µH
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Operating Temperature :
-40°C ~ 100°C
Size / Dimension :
0.315" L x 0.315" W (8.00mm x 8.00mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±30%