SDWL1608C22NJSTFM01
- Manufacturer:
- Shenzhen Sunlord Electronics
- Part Number:
- SDWL1608C22NJSTFM01
- Category:
- Fixed Inductors
- Description:
- FIXED IND 22NH 500MA 170MOHM SMD
- Manufacturer :
- Shenzhen Sunlord Electronics
- Category :
- Fixed Inductors
- Current - Saturation (Isat) :
- Current Rating (Amps) :
- 500 mA
- DC Resistance (DCR) :
- 170mOhm Max
- Features :
- Frequency - Self Resonant :
- 4.6GHz
- Height - Seated (Max) :
- 0.039" (1.00mm)
- Inductance :
- 22 nH
- Inductance Frequency - Test :
- 100 MHz
- Material - Core :
- Ceramic
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 125°C
- Package / Case :
- 0603 (1608 Metric)
- Product Status :
- Active
- Q @ Freq :
- 40 @ 250MHz
- Ratings :
- Shielding :
- Unshielded
- Size / Dimension :
- 0.063" L x 0.035" W (1.60mm x 0.90mm)
- Supplier Device Package :
- 0603
- Tolerance :
- ±5%