SDCL0402H9N1JT01
- Manufacturer:
- Shenzhen Sunlord Electronics
- Part Number:
- SDCL0402H9N1JT01
- Category:
- Fixed Inductors
- Description:
- FIXED IND 9.1NH 140MA 2 OHM SMD
- Manufacturer :
- Shenzhen Sunlord Electronics
- Category :
- Fixed Inductors
- Current - Saturation (Isat) :
- Current Rating (Amps) :
- 140 mA
- DC Resistance (DCR) :
- 2Ohm Max
- Features :
- Frequency - Self Resonant :
- 4GHz
- Height - Seated (Max) :
- 0.009" (0.22mm)
- Inductance :
- 9.1 nH
- Inductance Frequency - Test :
- 500 MHz
- Material - Core :
- Ceramic
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C
- Package / Case :
- 01005 (0402 Metric)
- Product Status :
- Active
- Q @ Freq :
- 8 @ 500MHz
- Ratings :
- Shielding :
- Unshielded
- Size / Dimension :
- 0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
- Supplier Device Package :
- Tolerance :
- ±5%