MWLA0503S-R22MT
- Manufacturer:
- Shenzhen Sunlord Electronics
- Part Number:
- MWLA0503S-R22MT
- Category:
- Fixed Inductors
- Description:
- FIXED IND 0.22UH 4.4MOHM 21000MA
- Manufacturer :
- Shenzhen Sunlord Electronics
- Category :
- Fixed Inductors
- Current - Saturation (Isat) :
- 21A
- Current Rating (Amps) :
- 15.5 A
- DC Resistance (DCR) :
- 4.4mOhm Max
- Features :
- Frequency - Self Resonant :
- Height - Seated (Max) :
- 0.118" (3.00mm)
- Inductance :
- 220 nH
- Inductance Frequency - Test :
- 100 kHz
- Material - Core :
- Carbonyl Powder
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C
- Package / Case :
- Nonstandard
- Product Status :
- Active
- Q @ Freq :
- Ratings :
- Shielding :
- Shielded
- Size / Dimension :
- 0.224" L x 0.205" W (5.70mm x 5.20mm)
- Supplier Device Package :
- Tolerance :
- ±20%