VLS3015ET-6R8M
Part Number:
VLS3015ET-6R8M
Description:
FIXED IND 6.8UH 920MA 216MOHM SM
Current - Saturation (Isat) :
920mA
Current Rating (Amps) :
920 mA
DC Resistance (DCR) :
216mOhm Max
Height - Seated (Max) :
0.059" (1.50mm)
Inductance :
6.8 µH
Inductance Frequency - Test :
1 MHz
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Product Status :
Not For New Designs
Size / Dimension :
0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±20%