VLS3012ET-1R0N
Part Number:
VLS3012ET-1R0N
Description:
FIXED IND 1UH 1.9A 68 MOHM SMD
Current - Saturation (Isat) :
1.9A
Current Rating (Amps) :
1.9 A
DC Resistance (DCR) :
68mOhm Max
Height - Seated (Max) :
0.047" (1.20mm)
Inductance :
1 µH
Inductance Frequency - Test :
1 MHz
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Product Status :
Not For New Designs
Size / Dimension :
0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±30%