VLS3012ET-470M
Part Number:
VLS3012ET-470M
Description:
FIXED IND 47UH 310MA 1.5 OHM SMD
Current - Saturation (Isat) :
310mA
Current Rating (Amps) :
310 mA
DC Resistance (DCR) :
1.5Ohm Max
Height - Seated (Max) :
0.047" (1.20mm)
Inductance :
47 µH
Inductance Frequency - Test :
1 MHz
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Product Status :
Not For New Designs
Size / Dimension :
0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±20%