VLS3012CX-6R8M-1
Part Number:
VLS3012CX-6R8M-1
Description:
FIXED IND 6.8UH SMD
Height - Seated (Max) :
0.047" (1.20mm)
Inductance :
6.8 µH
Inductance Frequency - Test :
1 MHz
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Product Status :
Active
Size / Dimension :
0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±20%