VLS201612HBX-1R5M-1
Part Number:
VLS201612HBX-1R5M-1
Description:
FIXED IND 1.5UH 2.16A 109MOHM SM
Current - Saturation (Isat) :
1.89A
Current Rating (Amps) :
2.16 A
DC Resistance (DCR) :
109mOhm Max
Height - Seated (Max) :
0.047" (1.20mm)
Inductance :
1.5 µH
Inductance Frequency - Test :
1 MHz
Material - Core :
Metal
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Package / Case :
0806 (2016 Metric)
Product Status :
Active
Size / Dimension :
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Supplier Device Package :
0806 (2016 Metric)
Tolerance :
±20%