VLS3010CX-1R0M-1
Manufacturer:
TDK Corporation
Part Number:
VLS3010CX-1R0M-1
Category:
Fixed Inductors
Description:
FIXED IND 1UH SMD
Manufacturer :
TDK Corporation
Category :
Fixed Inductors
Current - Saturation (Isat) :
Current Rating (Amps) :
DC Resistance (DCR) :
Features :
Frequency - Self Resonant :
Height - Seated (Max) :
0.039" (1.00mm)
Inductance :
1 µH
Inductance Frequency - Test :
Material - Core :
Ferrite
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Package / Case :
Nonstandard
Product Status :
Active
Q @ Freq :
Ratings :
Shielding :
Shielded
Size / Dimension :
0.117" L x 0.117" W (3.00mm x 3.00mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±20%