MLP2520H3R3MT0S1
Part Number:
MLP2520H3R3MT0S1
Description:
FIXED IND 3.3UH 1.1A 169MOHM SMD
Current Rating (Amps) :
1.1 A
DC Resistance (DCR) :
169mOhm Max
Height - Seated (Max) :
0.039" (1.00mm)
Inductance :
3.3 µH
Inductance Frequency - Test :
2 MHz
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Package / Case :
1008 (2520 Metric)
Size / Dimension :
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Supplier Device Package :
1008 (2520 Metric)
Tolerance :
±20%