MLP2520S3R3ST0S1
Part Number:
MLP2520S3R3ST0S1
Description:
FIXED IND 3.3UH 1A 143 MOHM SMD
Current Rating (Amps) :
1 A
DC Resistance (DCR) :
143mOhm Max
Height - Seated (Max) :
0.047" (1.20mm)
Inductance :
3.3 µH
Inductance Frequency - Test :
2 MHz
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Package / Case :
1008 (2520 Metric)
Size / Dimension :
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Supplier Device Package :
1008 (2520 Metric)
Tolerance :
±20%