MLP2520S3R3MT0S1
Manufacturer:
TDK Corporation
Part Number:
MLP2520S3R3MT0S1
Category:
Fixed Inductors
Description:
FIXED IND 3.3UH 1A 169 MOHM SMD
Manufacturer :
TDK Corporation
Category :
Fixed Inductors
Current - Saturation (Isat) :
Current Rating (Amps) :
1 A
DC Resistance (DCR) :
169mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
Height - Seated (Max) :
0.039" (1.00mm)
Inductance :
3.3 µH
Inductance Frequency - Test :
2 MHz
Material - Core :
Ferrite
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Package / Case :
1008 (2520 Metric)
Product Status :
Active
Q @ Freq :
Ratings :
Shielding :
Shielded
Size / Dimension :
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Supplier Device Package :
1008 (2520 Metric)
Tolerance :
±20%