VLS2012ET-6R8M
Part Number:
VLS2012ET-6R8M
Description:
FIXED IND 6.8UH 570MA 498MOHM SM
Current - Saturation (Isat) :
570mA
Current Rating (Amps) :
570 mA
DC Resistance (DCR) :
498mOhm Max
Height - Seated (Max) :
0.047" (1.20mm)
Inductance :
6.8 µH
Inductance Frequency - Test :
1 MHz
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Size / Dimension :
0.079" L x 0.079" W (2.00mm x 2.00mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±20%