VLS2010ET-150M
Part Number:
VLS2010ET-150M
Description:
FIXED IND 15UH 400MA 1.476OHM SM
Current - Saturation (Isat) :
400mA
Current Rating (Amps) :
400 mA
DC Resistance (DCR) :
1.476Ohm Max
Height - Seated (Max) :
0.039" (1.00mm)
Inductance :
15 µH
Inductance Frequency - Test :
1 MHz
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Size / Dimension :
0.079" L x 0.079" W (2.00mm x 2.00mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±20%