VLS3012CX-680M-1
Manufacturer:
TDK Corporation
Part Number:
VLS3012CX-680M-1
Category:
Fixed Inductors
Description:
FIXED IND 68UH 430MA 2.362OHM SM
Manufacturer :
TDK Corporation
Category :
Fixed Inductors
Current - Saturation (Isat) :
300mA
Current Rating (Amps) :
430 mA
DC Resistance (DCR) :
2.362Ohm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
Height - Seated (Max) :
0.047" (1.20mm)
Inductance :
68 µH
Inductance Frequency - Test :
1 MHz
Material - Core :
Ferrite
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Package / Case :
Nonstandard
Product Status :
Active
Q @ Freq :
Ratings :
Shielding :
Shielded
Size / Dimension :
0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±20%