VLS3010CX-680M-1
Part Number:
VLS3010CX-680M-1
Description:
FIXED IND 68UH 370MA 1.992OHM SM
Current - Saturation (Isat) :
170mA
Current Rating (Amps) :
370 mA
DC Resistance (DCR) :
1.992Ohm Max
Height - Seated (Max) :
0.039" (1.00mm)
Inductance :
68 µH
Inductance Frequency - Test :
1 MHz
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Product Status :
Active
Size / Dimension :
0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±20%