NLCV32T-330K-EFD
Manufacturer:
TDK Corporation
Part Number:
NLCV32T-330K-EFD
Category:
Fixed Inductors
Description:
FIXED IND 33UH 240MA 1.43OHM SMD
Manufacturer :
TDK Corporation
Category :
Fixed Inductors
Current - Saturation (Isat) :
Current Rating (Amps) :
240 mA
DC Resistance (DCR) :
1.43Ohm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
17MHz
Height - Seated (Max) :
0.094" (2.40mm)
Inductance :
33 µH
Inductance Frequency - Test :
2.52 MHz
Material - Core :
Ferrite
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Package / Case :
1210 (3225 Metric)
Product Status :
Active
Q @ Freq :
15 @ 2.52MHz
Ratings :
AEC-Q200
Shielding :
Unshielded
Size / Dimension :
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Supplier Device Package :
1210 (3225 Metric)
Tolerance :
±10%