CM322522-6R8KL
Part Number:
CM322522-6R8KL
Description:
FIXED IND 6.8UH 150MA 1.8OHM SMD
Current Rating (Amps) :
150 mA
DC Resistance (DCR) :
1.8Ohm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
45MHz
Height - Seated (Max) :
0.087" (2.20mm)
Inductance :
6.8 µH
Inductance Frequency - Test :
7.96 MHz
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Q @ Freq :
30 @ 7.96MHz
Size / Dimension :
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±10%