CM322522-330KL
Part Number:
CM322522-330KL
Description:
FIXED IND 33UH 85MA 5.6 OHM SMD
Current Rating (Amps) :
70 mA
DC Resistance (DCR) :
5.6Ohm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
17MHz
Height - Seated (Max) :
0.087" (2.20mm)
Inductance :
33 µH
Inductance Frequency - Test :
2.52 MHz
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Q @ Freq :
30 @ 2.52MHz
Size / Dimension :
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±10%