CM322522-220KL
Manufacturer:
Bourns, Inc.
Part Number:
CM322522-220KL
Category:
Fixed Inductors
Description:
FIXED IND 22UH 105MA 3.7 OHM SMD
Manufacturer :
Bourns, Inc.
Category :
Fixed Inductors
Current - Saturation (Isat) :
Current Rating (Amps) :
105 mA
DC Resistance (DCR) :
3.7Ohm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
25MHz
Height - Seated (Max) :
0.087" (2.20mm)
Inductance :
22 µH
Inductance Frequency - Test :
2.52 MHz
Material - Core :
Ferrite
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Package / Case :
Nonstandard
Product Status :
Active
Q @ Freq :
30 @ 2.52MHz
Ratings :
Shielding :
Unshielded
Size / Dimension :
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±10%