MLG0402Q2N5ST000
Manufacturer:
TDK Corporation
Part Number:
MLG0402Q2N5ST000
Category:
Fixed Inductors
Description:
FIXED IND 2.5NH 200MA 800MOHM SM
Manufacturer :
TDK Corporation
Category :
Fixed Inductors
Current - Saturation (Isat) :
Current Rating (Amps) :
200 mA
DC Resistance (DCR) :
800mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
7GHz
Height - Seated (Max) :
0.009" (0.22mm)
Inductance :
2.5 nH
Inductance Frequency - Test :
100 MHz
Material - Core :
Non-Magnetic
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
01005 (0402 Metric)
Product Status :
Active
Q @ Freq :
2 @ 100MHz
Ratings :
Shielding :
Unshielded
Size / Dimension :
0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Supplier Device Package :
01005 (0402 Metric)
Tolerance :
±0.3nH