NLV32T-R47J-EFD
Manufacturer:
TDK Corporation
Part Number:
NLV32T-R47J-EFD
Category:
Fixed Inductors
Description:
FIXED IND 470NH 450MA 500MOHM SM
Manufacturer :
TDK Corporation
Category :
Fixed Inductors
Current - Saturation (Isat) :
Current Rating (Amps) :
450 mA
DC Resistance (DCR) :
500mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
220MHz
Height - Seated (Max) :
0.094" (2.40mm)
Inductance :
470 nH
Inductance Frequency - Test :
25.2 MHz
Material - Core :
Ferrite
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Package / Case :
1210 (3225 Metric)
Product Status :
Active
Q @ Freq :
30 @ 25.2MHz
Ratings :
AEC-Q200
Shielding :
Unshielded
Size / Dimension :
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Supplier Device Package :
1210
Tolerance :
±5%