NLFV25T-220K-EF
Manufacturer:
TDK Corporation
Part Number:
NLFV25T-220K-EF
Category:
Fixed Inductors
Description:
FIXED IND 22UH 105MA 1.2 OHM SMD
Manufacturer :
TDK Corporation
Category :
Fixed Inductors
Current - Saturation (Isat) :
Current Rating (Amps) :
105 mA
DC Resistance (DCR) :
1.2Ohm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
Height - Seated (Max) :
0.075" (1.90mm)
Inductance :
22 µH
Inductance Frequency - Test :
2.52 MHz
Material - Core :
Ferrite
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Package / Case :
Nonstandard
Product Status :
Active
Q @ Freq :
Ratings :
Shielding :
Shielded
Size / Dimension :
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±10%