CW161009A-R22J
Part Number:
CW161009A-R22J
Description:
FIXED IND 220NH 250MA 1.8OHM SMD
Current Rating (Amps) :
250 mA
DC Resistance (DCR) :
1.8Ohm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
900MHz
Height - Seated (Max) :
0.043" (1.10mm)
Inductance :
220 nH
Inductance Frequency - Test :
100 MHz
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Q @ Freq :
25 @ 100MHz
Size / Dimension :
0.065" L x 0.045" W (1.65mm x 1.15mm)
Tolerance :
±5%