CW161009A-47NJ
Part Number:
CW161009A-47NJ
Description:
FIXED IND 47NH 600MA 230MOHM SMD
Current Rating (Amps) :
600 mA
DC Resistance (DCR) :
230mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
2GHz
Height - Seated (Max) :
0.043" (1.10mm)
Inductance :
47 nH
Inductance Frequency - Test :
200 MHz
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Q @ Freq :
35 @ 200MHz
Size / Dimension :
0.065" L x 0.045" W (1.65mm x 1.15mm)
Tolerance :
±5%