CW161009A-20NJ
Manufacturer:
Bourns, Inc.
Part Number:
CW161009A-20NJ
Category:
Fixed Inductors
Description:
FIXED IND 20NH 700MA 120MOHM SMD
Manufacturer :
Bourns, Inc.
Category :
Fixed Inductors
Current - Saturation (Isat) :
Current Rating (Amps) :
700 mA
DC Resistance (DCR) :
120mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
3.1GHz
Height - Seated (Max) :
0.043" (1.10mm)
Inductance :
20 nH
Inductance Frequency - Test :
250 MHz
Material - Core :
Ceramic
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Product Status :
Active
Q @ Freq :
35 @ 250MHz
Ratings :
AEC-Q200
Shielding :
Unshielded
Size / Dimension :
0.065" L x 0.045" W (1.65mm x 1.15mm)
Supplier Device Package :
0603
Tolerance :
±5%