CW161009A-3N3J
Part Number:
CW161009A-3N3J
Description:
FIXED IND 3.3NH 700MA 45MOHM SMD
Current Rating (Amps) :
700 mA
DC Resistance (DCR) :
45mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
6GHz
Height - Seated (Max) :
0.043" (1.10mm)
Inductance :
3.3 nH
Inductance Frequency - Test :
250 MHz
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Q @ Freq :
35 @ 250MHz
Size / Dimension :
0.065" L x 0.045" W (1.65mm x 1.15mm)
Tolerance :
±5%