CW105550A-3N9J
Manufacturer:
Bourns, Inc.
Part Number:
CW105550A-3N9J
Category:
Fixed Inductors
Description:
FIXED IND 3.9NH 840MA 66MOHM SMD
Manufacturer :
Bourns, Inc.
Category :
Fixed Inductors
Current - Saturation (Isat) :
Current Rating (Amps) :
840 mA
DC Resistance (DCR) :
66mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
5.8GHz
Height - Seated (Max) :
0.024" (0.60mm)
Inductance :
3.9 nH
Inductance Frequency - Test :
250 MHz
Material - Core :
Ceramic
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Product Status :
Active
Q @ Freq :
20 @ 250MHz
Ratings :
AEC-Q200
Shielding :
Unshielded
Size / Dimension :
0.039" L x 0.022" W (1.00mm x 0.55mm)
Supplier Device Package :
0402
Tolerance :
±5%