CS160808-R10K
Part Number:
CS160808-R10K
Description:
FIXED IND 100NH 200MA 250MOHM SM
Current Rating (Amps) :
200 mA
DC Resistance (DCR) :
250mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
240MHz
Height - Seated (Max) :
0.037" (0.95mm)
Inductance :
100 nH
Inductance Frequency - Test :
25 MHz
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Q @ Freq :
30 @ 25MHz
Size / Dimension :
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance :
±10%