LRC0201BJ39NGV001T
Part Number:
LRC0201BJ39NGV001T
Description:
FIXED IND 39NH 200MA 2.5 OHM SMD
Current Rating (Amps) :
200 mA
DC Resistance (DCR) :
2.5Ohm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
1.4GHz
Height - Seated (Max) :
0.013" (0.33mm)
Inductance :
39 nH
Inductance Frequency - Test :
100 MHz
Operating Temperature :
-55°C ~ 100°C
Q @ Freq :
5 @ 100MHz
Size / Dimension :
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Tolerance :
±5%