LRC0201BJ18NGV001T
Manufacturer:
Johanson Technology
Part Number:
LRC0201BJ18NGV001T
Category:
Fixed Inductors
Description:
FIXED IND 18NH 200MA 1.5 OHM SMD
Manufacturer :
Johanson Technology
Category :
Fixed Inductors
Current - Saturation (Isat) :
Current Rating (Amps) :
200 mA
DC Resistance (DCR) :
1.5Ohm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
2.5GHz
Height - Seated (Max) :
0.013" (0.33mm)
Inductance :
18 nH
Inductance Frequency - Test :
100 MHz
Material - Core :
Ceramic
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 100°C
Package / Case :
0201 (0603 Metric)
Product Status :
Active
Q @ Freq :
5 @ 100MHz
Ratings :
Shielding :
Unshielded
Size / Dimension :
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Supplier Device Package :
0201 (0603 Metric)
Tolerance :
±5%