SLF12575T-220M4R0-PF
Manufacturer:
TDK Corporation
Part Number:
SLF12575T-220M4R0-PF
Category:
Fixed Inductors
Description:
FIXED IND 22UH 4A 31.6 MOHM SMD
Manufacturer :
TDK Corporation
Category :
Fixed Inductors
Current - Saturation (Isat) :
4A
Current Rating (Amps) :
4 A
DC Resistance (DCR) :
31.6mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
Height - Seated (Max) :
0.309" (7.85mm)
Inductance :
22 µH
Inductance Frequency - Test :
1 kHz
Material - Core :
Ferrite
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Package / Case :
Nonstandard
Product Status :
Not For New Designs
Q @ Freq :
Ratings :
Shielding :
Shielded
Size / Dimension :
0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±20%