SLF10145T-470M1R4-PF
Manufacturer:
TDK Corporation
Part Number:
SLF10145T-470M1R4-PF
Category:
Fixed Inductors
Description:
FIXED IND 47UH 1.5A 120 MOHM SMD
Manufacturer :
TDK Corporation
Category :
Fixed Inductors
Current - Saturation (Isat) :
1.4A
Current Rating (Amps) :
1.5 A
DC Resistance (DCR) :
120mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
Height - Seated (Max) :
0.189" (4.80mm)
Inductance :
47 µH
Inductance Frequency - Test :
1 kHz
Material - Core :
Ferrite
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Package / Case :
Nonstandard
Product Status :
Not For New Designs
Q @ Freq :
Ratings :
Shielding :
Shielded
Size / Dimension :
0.398" L x 0.398" W (10.10mm x 10.10mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±20%