SLF6045T-100M1R6-3PF
Part Number:
SLF6045T-100M1R6-3PF
Description:
FIXED IND 10UH 2.7A 46.8MOHM SMD
Current - Saturation (Isat) :
1.6A
Current Rating (Amps) :
2.7 A
DC Resistance (DCR) :
46.8mOhm Max
Height - Seated (Max) :
0.189" (4.80mm)
Inductance :
10 µH
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Size / Dimension :
0.236" L x 0.236" W (6.00mm x 6.00mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±20%