SLF6028T-4R7M1R6-PF
Manufacturer:
TDK Corporation
Part Number:
SLF6028T-4R7M1R6-PF
Category:
Fixed Inductors
Description:
FIXED IND 4.7UH 2.5A 34.1MOHM SM
Manufacturer :
TDK Corporation
Category :
Fixed Inductors
Current - Saturation (Isat) :
1.6A
Current Rating (Amps) :
2.5 A
DC Resistance (DCR) :
34.1mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
Height - Seated (Max) :
0.118" (3.00mm)
Inductance :
4.7 µH
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Material - Core :
Ferrite
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Package / Case :
Nonstandard
Product Status :
Not For New Designs
Q @ Freq :
Ratings :
Shielding :
Shielded
Size / Dimension :
0.236" L x 0.236" W (6.00mm x 6.00mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±20%