LRC0603CJ22NGV001T
Part Number:
LRC0603CJ22NGV001T
Description:
FIXED IND 22NH 300MA 650MOHM SMD
Current Rating (Amps) :
300 mA
DC Resistance (DCR) :
650mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
2.1GHz
Height - Seated (Max) :
0.037" (0.95mm)
Inductance :
22 nH
Inductance Frequency - Test :
100 MHz
Operating Temperature :
-55°C ~ 100°C
Q @ Freq :
10 @ 100MHz
Size / Dimension :
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance :
±5%