LRC0603CJ10NGV001T
Manufacturer:
Johanson Technology
Part Number:
LRC0603CJ10NGV001T
Category:
Fixed Inductors
Description:
FIXED IND 10NH 300MA 450MOHM SMD
Manufacturer :
Johanson Technology
Category :
Fixed Inductors
Current - Saturation (Isat) :
Current Rating (Amps) :
300 mA
DC Resistance (DCR) :
450mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
3.7GHz
Height - Seated (Max) :
0.037" (0.95mm)
Inductance :
10 nH
Inductance Frequency - Test :
100 MHz
Material - Core :
Ceramic
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 100°C
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Product Status :
Active
Q @ Freq :
12 @ 100MHz
Ratings :
Shielding :
Unshielded
Size / Dimension :
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Supplier Device Package :
0603 (1608 Metric)
Tolerance :
±5%