LRC0603CS1N5GV001T
- Part Number:
- LRC0603CS1N5GV001T
- Description:
- FIXED IND 1.5NH 300MA 100MOHM SM
- Current Rating (Amps) :
- 300 mA
- DC Resistance (DCR) :
- 100mOhm Max
- Features :
- Frequency - Self Resonant :
- 17GHz
- Height - Seated (Max) :
- 0.037" (0.95mm)
- Inductance :
- 1.5 nH
- Inductance Frequency - Test :
- 100 MHz
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 100°C
- Q @ Freq :
- 8 @ 100MHz
- Size / Dimension :
- 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
- Tolerance :
- ±0.3nH