LRC0402CS2N2GV001T
- Part Number:
- LRC0402CS2N2GV001T
- Description:
- FIXED IND 2.2NH 300MA 160MOHM SM
- Current Rating (Amps) :
- 300 mA
- DC Resistance (DCR) :
- 160mOhm Max
- Features :
- Frequency - Self Resonant :
- 12GHz
- Height - Seated (Max) :
- 0.024" (0.60mm)
- Inductance :
- 2.2 nH
- Inductance Frequency - Test :
- 100 MHz
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 100°C
- Q @ Freq :
- 8 @ 100MHz
- Size / Dimension :
- 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
- Tolerance :
- ±0.3nH