LRC0201BS4N7GV001T
- Part Number:
- LRC0201BS4N7GV001T
- Description:
- FIXED IND 4.7NH 300MA 500MOHM SM
- Current Rating (Amps) :
- 300 mA
- DC Resistance (DCR) :
- 500mOhm Max
- Features :
- Frequency - Self Resonant :
- 6GHz
- Height - Seated (Max) :
- 0.013" (0.33mm)
- Inductance :
- 4.7 nH
- Inductance Frequency - Test :
- 100 MHz
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 100°C
- Q @ Freq :
- 4 @ 100MHz
- Size / Dimension :
- 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
- Tolerance :
- ±0.3nH