F3SJ-A0371P14
- Manufacturer:
- Omron Automation
- Part Number:
- F3SJ-A0371P14
- Category:
- Machine Safety - Light Curtains
- Description:
- LIGHT CURTAIN FINGER 14MM
- Manufacturer :
- Omron Automation
- Category :
- Beam Pitch :
- 9mm
- Detection Capability :
- 14mm
- Features :
- Blanking, Muting Function
- Ingress Protection :
- IP65 - Dust Tight, Water Resistant
- Number of Beams :
- 40
- Operating Range :
- 0.2m ~ 9.0m
- Operating Temperature :
- -10°C ~ 55°C
- Product Status :
- Obsolete
- Protection :
- Finger
- Protective Height :
- 371mm
- Voltage - Supply :
- 24VDC