MSF4800-14-1120-XR2
- Manufacturer:
- Omron Automation
- Part Number:
- MSF4800-14-1120-XR2
- Category:
- Machine Safety - Light Curtains
- Description:
- LIGHT CURTAIN FINGER 14MM
- Manufacturer :
- Omron Automation
- Category :
- Beam Pitch :
- 10mm
- Detection Capability :
- 14mm
- Features :
- Ingress Protection :
- IP65 - Dust Tight, Water Resistant
- Number of Beams :
- 112
- Operating Range :
- 0.3m ~ 7.0m
- Operating Temperature :
- -10°C ~ 55°C
- Product Status :
- Obsolete
- Protection :
- Finger
- Protective Height :
- 1120mm