CCS44-S8-M0
- Manufacturer:
- Panduit Corporation
- Part Number:
- CCS44-S8-M0
- Category:
- Cable Supports and Fasteners
- Description:
- CBL CLIP P-TYPE BLACK FASTENER
- Manufacturer :
- Panduit Corporation
- Category :
- Cable Supports and Fasteners
- Adhesive :
- Color :
- Black
- Features :
- Weather Resistant
- Height :
- Length :
- Material :
- Polyamide (PA66), Nylon 6/6
- Material Flammability Rating :
- UL94 V-2
- Material Thickness :
- 0.050" (1.27mm)
- Mounting Type :
- Fastener
- Opening Size :
- 0.440" (11.18mm)
- Panel Hole Size :
- 0.167" (4.24mm)
- Product Status :
- Obsolete
- Type :
- Clip, P-Type
- Type Attributes :
- Width :
- 0.370" (9.40mm)