W29N02GWBIBA TR
Manufacturer:
Winbond Electronics Corporation
Part Number:
W29N02GWBIBA TR
Category:
Memory
Description:
IC FLASH 2GBIT PAR 29MHZ 63VFBGA
Manufacturer :
Category :
Memory
Access Time :
35 ns
Clock Frequency :
29 MHz
DigiKey Programmable :
Not Verified
Memory Format :
FLASH
Memory Interface :
Parallel
Memory Organization :
256M x 8
Memory Size :
2Gbit
Memory Type :
Non-Volatile
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Package / Case :
63-VFBGA
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
63-VFBGA (9x11)
Technology :
FLASH - NAND (SLC)
Voltage - Supply :
1.7V ~ 1.95V