VND5T100LAJ-E
- Part Number:
- VND5T100LAJ-E
- Description:
- IC PWR DRVR N-CHAN 1:1 PWRSSO12
- Current - Output (Max) :
- 22A
- Fault Protection :
- Current Limiting (Fixed), Open Load Detect, Over Temperature
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 150°C (TJ)
- Package / Case :
- 12-LSOP (0.154", 3.90mm Width) Exposed Pad
- Product Status :
- Obsolete
- Rds On (Typ) :
- 100mOhm
- Supplier Device Package :
- PowerSSO-12
- Voltage - Load :
- 8V ~ 36V